Lewis Collins alias Bodie z Profesionálů byl voják, milovník zbraní a vystudovaný kadeřník
Collins ztvárnil jednu z hlavních postav oblíbeného seriálu Profesionálové, agenta britské služby CI5 Bodieho. Seriál byl u nás vysílán v 90. letech minulého století. Kromě herecké kariéry však již málokdo ví, že Collins patřil mezi výsadkáře. Dokonce úspěšně absolvoval přijímač do britských speciálních jednotek SAS.
Foto: Lewis Collins sloužil v letech 1979–1983 u výsadkářů | Shutterstock
Lewis Collins se narodil v květnu 1946. V mládí se věnoval hudbě, s kamarády dokonce založil kapelu. K překvapení jeho rodičů však nakonec šel studovat na kadeřníka. I toto řemeslo časem opustil a opět se vrátil k hudbě. Ani ta ho ovšem už nenaplňovala. V roce 1968 začal studovat herectví, odkud už to bylo jen kousek k hlavní roli oblíbeného seriálu Profesionálové.
První série tohoto seriálu sklidila u diváků velký úspěch. A to i díky tomu, že hlavní herce cvičil bývalý příslušník SAS, aby akční scény vypadaly co nejvíce autenticky. Tento výcvik herců byl velmi náročný, ale Lewisovi se to líbilo. V roce 1979 vstoupil Lewis do armády a započal mu výcvik u rezerv 10. praporu výsadkového regimentu. Když v roce 1980 výsadkový výcvik dokončil a získal červený baret, prohlásil, že v životě na sebe nebyl více hrdý. V roce 1983 úspěšně prošel přijímačem k elitním SAS (Special Air Service). K SAS nakonec však přijat nebyl. V roce 1983 byl totiž již seriál Profesionálové natolik slavný, že Lewis byl považován za celebritu a nesplnil by tak politiku anonymity příslušníků SAS. Collins následně ukončil svou aktivní službu v armádě.
Vztah ke zbraním měl Collins již od malička. Narodil se těsně po válce a zbraně tak byly běžnou součástí jeho života. Lewis se pravidelně účastnil střeleckých soutěží a mnoho z nich i vyhrál. Během svého bohatého života se mimo službu věnoval parašutismu, byl držitelem černého pásu v Jiu Jitsu a dokonce měl i pilotní licenci.
V roce 1982 se přihlásil na konkurz na nového Jamese Bonda. Téměř všichni si byli jisti, že roli dostane, jelikož se na ni skvěle hodil. Nakonec se však nepohodl s hlavním producentem, který Lewise na tuto roli odmítl.
V roce 2008 mu byla diagnostikována rakovina a na léčbu bylo již příliš pozdě. Lewis Collins zemřel 27. listopadu 2013 v Los Angeles obklopen svou rodinou a blízkými.
Komentáře
Pepé
20. 12. 2020, 19:00"Na moji chybu?
Ekonomika - souhrn hospodaření určitého subjektu, například státu, organizace nebo jednotlivce.
Ekonomie - věda, která zkoumá finanční chování subjektů, jež se ekonomicky projevují.
Nauka, která se zabývá popisem a analýzou výroby, distribuce a spotřeby ekonomických statků (zejména zboží, služeb a peněz), a zkoumá, jak jsou omezené zdroje alokovány mezi jednotlivá alternativní využití.
Já jsem na svou čest v každodenním styku s ekonomikou.
Takže ty jsi opravdu v každodenním styku s ekonomií?
To budeš tedy potom asi profesorem na nějaké ekonomické škole. :smile:"
Ekonomií a jejími zákonitostmi se řídí i babička, která si jede na skládačce do jednoty nakoupit rohlíky - když přijde extrémní neúroda obilí a rohlíky tudíž řádově zdraží, pravděpodobně si spíše nakoupí brambory - zachová se přesně podle zákonitostí ekonomie. Takže ano, jsem v každodenní styku s ekonomií, stejně jako vy.
Pepé
20. 12. 2020, 18:12"Takže žít v ekonomicky přjemné zemi EU, bezpečí NATO, ale platit ne.
Neříká se tomu parazitovat ?"
Vzhledem k socialismu, jež je EU vlastní, o nějaké ekonomické příjemnosti nemůže být řeč. A ne, parazitovat se říká tomu, když vám někdo něco sebere a pak z toho žije. Což je ale přesně princip EU.
"Zdejší nejzapálenější "vlastenci" a zastánci přímé demokracie by se rádi měřili se Švýcarskem.
Z tvých odpovědí je jasné, že jsi na opačném konci občanského spektra než obyvatelé například toho zmiňovaného Švýcarska. Ono to je na první pohled viditelné, že u Slovanů nikdy žádné "Švýcarsko" nebude. Přímá demokracie by jenom urychlila pád do žumpy. Neni to totiž o řevu většiny, ale o vztahu k rodné zemi, toleranci ke spoluobčanům a inteligenci jedince.
Určitě by bylo zajímavé vidět reakci obyvatel třeba Rakouska, Německa, nebo toho Švýcarska, kdybys na ně veřejně vybalil tu svoji filozofii. Že si u nich budeš pohodlně žít, ale platit budeš pouze za to, co sám uznáš za vhodný. :laughing:"
Nic o přímé demokracii ani o Švýcarsku, Němčourech nebo Rakušácích jsem nepsal, takže si tu nehrajte se slamněnými panáky, zbytečně se zesměšňujete. A smajlík na tom nic nemění, smůla.
"S tou ekonomií jsi mě opravdu pobavil Pepé. :laughing:
Co myslíš ? Jsi v každodenním životě v kontaktu s ekonomikou, nebo ekonomií ?"
Je hezké, že vás pobaví, když vás někdo upozorní na vaši chybu. Tolik sebereflexe se často nevidí. Bod pro vás.
karel1
20. 12. 2020, 00:16Pro Karla 3 a podobné novodobé vymaštěné Gumy replika na jeho příspěvek výše: Vysoká Vojenská škola Pozemního vojska Trojnásobného Hrdiny ČSSR a Hrdiny SSSR armádního generála Ludvíka Svobody ve Vyškově, netradovalo se, ale je faktem, že rotmistr Petr Pavel byl kdysi posluchačem její 1. fakulty velitelského směru Tankového a Motostřeleckého vojska. Byli to ti z nejneschopnější a nejvymaštěnější blbci, co zbyli a byli jinde v Československé lidové armádě nepoužitelní. 100% z nich, byli frekventanti z tzv. Gymnázií Jana Žižky z Trocnova. Spoluposluchači mu na škole přezdávali "meloun" = "Zelený" zvenčí a "Rudý" zevnitř. Taky ON jezdíval družebně chlastat s Rusáky tentokráte do Olomouce, kde měli okupanti ležení. Se svým IQ by dnes mohl pod dohledem být jenerálem NATO, ale ve své být době velký komunista, oddaný věci socialismu. :laughing:
Národností byl asi taky Rusín. Souhlasím Babiš je proti němu brilantní rétor. :smile:
Pepé
18. 12. 2020, 11:50"Tebe a "ty ostatní" někdo nutí žít v ČR a platit AČR?"
Žít ne, platit jo. Jenže armáda neni nedílnou součástí mého pozemku a tudíž není legitimní důvod, abych si jí musel vydržovat jenom proto, že ten můj pozemek si někdo prohlásil za součást svého státu.
"Ekonomicky neaktivní občané a důchodci žádnou AČR neplatí."
Důchodci si to předplatili (a vzhledem k neefektivitě netržního, tedy státního, řízení, několikrát přeplatili) během desítek let, kdy pracovali a platili desátky. Pravda, cigoši nic neplatěj. Za ně to zacvakaj pracující. Ale na tom zrovna nic super neshledávám.
"Poslední dobou se tady v ČR rozmohl takový nešvar, touha neplatit za nic a pochybuji, že je to vlastenecký postoj. Vegetovat zadarmo v pohodlí a blahobytu umí přece každý parazit.
Na rozdíl od Čechů, Moravanů, Slezanů a dalších občanů ČR, zdejší Slované nechtějí platit Českou televizi, Český rozhlas, Českou armádu, Senát PČR, ..."
Nevadí mi platit za službu, kterou chci. Vadí mi předem paušálně platit za službu, kterou nechci, kterou nemohu odmítnout a hlavně kterou pak třeba ani nedostanu, případně ne v adekvátní kvalitě (viz zrovna ten rozhlas nebo televize). Desítky let (dobře, jenom dvě desítky, ale stejně) od vzniku ČSR si lidi vydržovali armádu a když přišli náckové, co armáda udělala? Pak si jí naivně platili zase a co udělala po dalších třiceti letech? Splnila službu a postavila se bolševikům? Ne. Minimálně sto let si tedy Češi vydržují hromadu lidí, jejichž jediná přidaná hodnota společnosti je zjevně to, že jim to v maskáčích a kanadách sluší na přehlídce. A to ještě jak kterejm.
"K čemu jim ty instituce vlastně jsou, když nevědí, co dělá stát státem?"
Stát státem dělá nedobrovolnost.
"Republiku přece dostali jejich předkové v roce 1918 od USA bez námahy na zlatém talíři až pod nos."
A co z toho? Není nakonec jedno, jestli mi peníze ukradne berňák mluvící německy pod habsburkem nebo česky pod babišem? Nebo někým úplně jiným?
"K čemu jim je EU?"
Tam je odpověď velmi jednoduchá, nicméně neslušná. A to "jim" by se mohlo klidně úplně vynechat.
"...když většina z nich by u testů z matematiky propadla a o ekonomice vědí, že to slovo existuje"
Myslíte o ekonomii?
"S označením zelené mozky bych souhlasil, ale gumáci to byli za socialismu."
Pár současných vojáků znám a rozhodně to nejsou nejostřejší pastelky v penále. I když si tedy dovedu představit, že dřív to asi bylo ještě výrazně horší.
Pepé
17. 12. 2020, 11:22Buď věřím tezi o obraně vlasti a pak bych to měl dělat z přesvědčení a tudíž logicky zadarmo, protože mi jde přece především o tu vlast. No a nebo to dělám pro prachy. Pak je ale zabíjení na povel morálně srovnatelné s nájemnou vraždou. Taky marně uvažuju nad tím, co za službu druhým je šaškování na buzerplace. Vážně věříte, že by za to lidi gumám platili, kdyby k tomu nebyli donucení?
Franta
16. 12. 2020, 06:48Pro soudruha Pepe:
Každý človek by mel dostat odmenu za svoji službu druhému človeku ...i voják.
( neuvažujeme solidarní dobrovolnou pomoc zdarma - ta je vyjimečná a nemůže byt standardni - nakonec by dotyčný umřel na seberozdani )
Pokud ne ...tak pak je to otrok
Pepé
15. 12. 2020, 10:31Pro žoldáky je nejspíš i vyučení se s mašinkou nedostižnou metou srovnatelnou se studiem. Inu zelené mozky.
bombero
12. 12. 2020, 10:11Máte tam trochu chybu. Možná v 90tých bylo nějaké opakování, ale první uvedení v čt bylo už v půlce 80, ještě za komanče