Důkaz: Šéf vývoje nacistických zázračných zbraní Hans Kammler utekl
Protektorát Čechy a Morava – podle dosud známé historie byl pro nacistickou třetí říši především montovnou zbraní. Jenže naše území se stalo i vývojovým centrem tajných zázračných zbraní.
Jak se ukazuje až nyní, mezi zbraněmi vyvíjenými v protektorátu byl i přísně tajný atomový program. Výzkumník Todd Rider upozorňuje, že německý nukleární program byl daleko širší, že v něm byly další části. A že ten program byl daleko pokročilejší, než se obecně ví.
Je možné, že ve vývoji zbraní v uvozovkách jela i štěchovická přehrada a výcvikový prostor SS Benešov? V létě roku 1943 přijela do Štěchovic tajná brigáda SS Stollenbau, specializovaná na budování tajných podzemních objektů.
Foto: Výcvikový prostor ženijní školy SS Benešov | FB
Hovoříme o létě roku 1943. Třetí Říše ještě zdaleka nebyla na kolenou, aby uvažovala o skrývání naloupených pokladů. Stejně tak ještě nebylo území protektorátu pod tak těžkým tlakem, aby bylo i na jeho území třeba stěhovat výrobu pod zem. Potvrzuje to mimo jiné i zastavení provozu na nedaleké lokálce. Na trati bylo celkem šest tunelů, které nacisté zabrali pro zbrojní výrobu až v červnu 1944. Oproti tomu na přehradě se závodilo s časem daleko dřív. První soustrojí šlo do provozu v roce 1943.
Letecký snímek z roku 1943 skutečně ukazuje naplněnou přehradní nádrž a voda jde jen přes jeden přepad. I další dokumenty potvrzují, že první soustrojí už v roce 1943 fungovalo. Nepodařilo se mi zatím dohledat dokumenty, kdy a jak byla elektrárna připojena do sítě. Na leteckém snímku ovšem žádné vedení patrné není. K čemu mohla elektrárna sloužit?
Foto: Letecký snímek z roku 1943 skutečně ukazuje naplněnou přehradní nádrž a voda jde jen přes jeden přepad. | YouTube
Připomeňme osud jiné přečerpávací elektrárny, a sice Vemorku v Norsku, kde se těžká voda, potřebná k výrobě plutonia vyráběla a kterou se mnohokrát pokoušeli spojenci zničit. Mohla být přečerpávací elektrárna ve Štěchovicích náhradou Vemorku?
Klíčovou postavou nacistických tajných zbraní je Hans Kammler. V roce 1943 dal nejvyšší prioritu právě výcvikovému prostoru Benešov. To je další indicie naznačující, že Štěchovice a přilehlý prostor byly pro program tajných zbraní čímsi důležité. Možná není jen shoda okolností, že Hans Kammler oficiálně zemřel nedaleko, v Jílovém u Prahy.
Publicista Andreas Sulzer objevil dokumenty potvrzující, že Hans Kammler přežil. Byl zadržen 9. května americkými silami a byl držen až do 30. května a vyslýchán. Existuje tak prý důkaz, že Hans Kammler přežil válku a byl zadržen Američany.
Foto: Klíčovou postavou nacistických tajných zbraní je Hans Kammler (na snímku) | YouTube
Tělo Hanse Kammlera se nikdy nenašlo. Oficiální teorii o jeho smrti v Jílovém u Prahy lze těžko věřit. O dost důvěryhodnější je hlášení amerických pátračů, kteří v rose 1949 zjistili, že Kammlera zadrželi už v květnu 1945 kolegové ze CIC.
Co přimělo Američany, že tvůrce plynových komor neskončil před norimberským válečným tribunálem. Nenapadá mě jiný důvod, než právě tajné zbraně. A zřejmě byly tak cenné, že někomu ve Spojených státech stálo za to riskovat obrovský skandál, kdyby se tajná dohoda s Kammlerem provalila.
Video: Štěchovický poklad: Nová stopa zločince Hanse Kammlera / YouTube
Komentáře
mirek
13. 04. 2020, 20:03za války v Plzni si dělníky velmi,velmi hýčkali.
Monarchista
20. 03. 2020, 15:30Vladimír Sladký mýlíte se
V protentokátu jsme vyráběli zbraně asi pro 30 divizí SS a Wehrmachtu. Víte ty pochádky jak jsme statečně bojovali proti Němcům jsou bajky. Každý si nějaký německý mozek ponechal pro svoji potřebu. Zde jsme zaspali a měli jsme příležitost. Za to se sice můžeme stydět, ale je to prostě život. Pracovní-dělnická třída hýčkaná, neb vyráběli a uměli. Lidé to neradi čtou, to chápu.Heydrich dělníkům zabezpečil více peně i rekreaci.
Tom
19. 03. 2020, 12:42Nj v ramci vyhod se zapomene i na zabití miliony.