Sig Sauer trvale ukončuje výrobu zbraní v Evropě, veškerá produkce se přesunula do USA
Společnost Sig Sauer patří mezi největší a nejznámější výrobce zbraní ve světě. Nyní bude veškerá výroba přesunuta do USA, neboť továrna v Německu bude trvale uzavřena. Důvodem je konkurenční boj, špatná ekonomická situace a snaha EU o omezení zbraní mezi civilisty.
Foto: Patrně nejznámější pistole společnosti Sig Sauer – P226 | Wikimedia Commons
Výrobce zbraní Sig Sauer byl založen v roce 1976. Má kořeny jak v Německu, tak ve Švýcarsku. Jedná se o jednoho z největších a nejznámějších výrobců zbraní. Mnoho ozbrojených složek po celém světě používá jako služební zbraně právě Sig Sauer.
Již dříve se nad společností začala stahovat mračna. Nekonečný konkurenční boj se společností Hackler & Koch společně s EU, která se snaží omezit držení zbraní mezi civilisty, zahnal Sig Sauer do kouta. Již dříve byla společnost nucena propustit část zaměstnanců. Poslední ranou bylo zhoršení ekonomické situace, kterou ještě urychlila koronavirová krize.
Foto: Zbraně Sig Sauer používá mnoho ozbrojených složek po celém světě | pacaf.af.mil
Tim Castagne, generální ředitel společnosti Sig Sauer, dne 4.6.2020 oznámil, že hodlá uzavřít svou továrnu v Německu. Již dříve byl kvůli problémům omezen počet zaměstnanců na 130. Nyní tedy přijde o zaměstnání i zbytek z nich. Předvídatelnými následky uzavření evropské továrny Sig Sauer může být například horší dostupnost některých (či dokonce všech) modelů této zbrojovky, delší doručovací termíny a v neposlední řadě vyšší náklady na pořízení.
Veškerá výroba se tedy přesune do USA, kde již dlouhou dobu existuje sesterská stejnojmenná společnost. Firmě Sig Sauer patrně ublížil i fakt, že výrobce byl automaticky vyloučen z výběrových řízení při výběru nových zbraní pro ozbrojené složky Německa. Důvodem byla většinová výroba zbraní v USA. Díky tomu většinu výběrových řízení vyhrál právě Hackler & Koch, který se ovšem v současné době také topí v krizi.
V neposlední řadě pak k uzavření továrny přispěla i samotná EU, která se v posledních několika letech ze všech sil snaží omezit, ne-li zcela zakázat, držení zbraní mezi civilisty. Civilní trh však tvoří pro zbrojovky nemalou část přijmu.
Foto: Pistole Sig Sauer P320, speciálně upravená zbraň pro armádu USA | Wikimedia Commons
Komentáře
Czert
10. 07. 2021, 00:36Pokud nas historie neco naucila, tak to, ze to sou jen diktatori, ci budouci diktatori co chteji omezit ci zakazat zbrane mezi civilisty.
Kalfa
19. 07. 2020, 14:10Tak jsem se zrovna dnes dočetl, že archeologové identifikovali a časově zařadili 1,4 miliónu let staré pěstní klíny, vyrobené Homo erectus z kostí velkých býložravců, dtto nebezpečné zbraně, které sice umožnily našim předkům přežít a vyvíjet se, ovšem pro EUnijní darmožrouty musí nutně představovat nebezpečí pro ... nevím koho.