Testování batohu Wisport Racoon 65 l
První seznámení
Chci se s vámi podělit o čerstvou zkušenost s prefesionálním military batohem Wisport Racoon 65l. Patřím k příznivcům každoročních výletů do hor a hledal jsem proto batoh, který obstojí v náročných podmínkách, hodně se do něj vejde, ale přitom se dobře nosí a netrpí při chůzi s ním záda.
Foto: Testování batohu v reálných podmínkách
Zkušenost z čtyř denního výletu je zatím velmi dobrá, nejen, že dokáže „schramstnout" hodně objemu, ale věci k rychlému upotřebení můžete díky chytrým úchytům snadno zavěsit i na něj a nemusíte tolikrát samotný batoh otevírat.
Protože jsem potřeboval vzít na výlet i notebook, tak jsem v praxi vyzkoušel i plochou kapsu v hlavní části batohu. Notebook vydržel vcelku, takže super.
Foto: Testování batohu v reálných podmínkách
Oblíbil jsem si hned rukojeti po stranách batohu, které pomáhají snadnému sundávání a nandávání na záda, když je batoh těžší. Batoh jsem měl na zkoušku zapůjčený z obchodu Top-ArmyShop.cz a po návratu z výletu jsem neváhal s jeho koupí.
Cena 8290 korun se může zdát na obyčejný batoh hodně, ale kdo má rád hory a potřebuje nosit opravdu hodně věcí, má při jeho koupi jistotu, že se nezklame.
Foto: Testování batohu v reálných podmínkách
Po 3 měsících užívání
Před necelými 3 měsíci jsem se podělil o první zkušenost s vojenským batohem Wisport Racoon 65l. Nyní jsem se čerstvě vrátil z pobytu v Krkonoších a nový batoh mě rozhodně nezklamal.
Foto: Testování batohu v reálných podmínkách
Vlastně to je důvod, proč zde píšu. Pohybovali jsme se totiž v terénu v těžkých podmínkách za deště a díky chůzi po kluzkých kamenech jsme se občas nevyhnuli ani lehkým pádům. A co batoh? Vydržel nejen on, ale hlavně obsah v něm. Do něj patřilo nejen náhradní oblečení, karimatka a boty, ale také notebook a zrcadlovka.
Protože mám občas potíže se zády, tak jsem opravdu kvitoval zapínání bederního pásu a zároveň jeho snadné odepínání při přestávkách a sundávání batohu. Až v praxi při delším výletě člověk také ocení, že některé části batohu, které přicházejí do styku s tělem nosiče, jsou opatřeny síťovinou nazvanou Air net, proto se člověk tolik nepotí, respektive pot je vzduchem odváděný a nezůstává na batohu či vašem oblečení.
Foto: Testování batohu v reálných podmínkách
Jednou jsme si přitom museli vysílení z cesty sednout a díky mé nešikovnosti se batoh zkutálel ze dvou metrů. I to kupodivu přežily bez úhony notebook a cenný foťák a karta v něm. Díky tomu se budu moci před kamarády nyní pochlubit pěknými fotkami z hor.
Komentáře