Propagační video jihokorejských ozbrojených sil snese srovnání s těmi nejlepšími
Po krátkém tematickém odbočení tu máme další video, na kterém se prezentují ozbrojené složky – tentokrát jde o ty z Jižní Koreji, tedy ROKAF (Republic of Korea Armed Forces). Níže uvedené video (obsahuje anglické titulky, které je třeba si zapnout) bez problému snese porovnání s podobnými počiny jiných států, o kterých jsme psali v předešlých článcích. I zde můžeme vidět širokou škálu techniky, výstroje a výzbroje, stejně jako jednotlivých zaměření vojáků jako takových.
Foto: Příslušníci jihokorejských ozbrojených složek printscreen z YouTube
Jižní Korea je jedna z mála zemí, kde doposud platí povinná vojenská služba a jeden by tak mohl namítnout, proč stát financuje jakékoliv marketingové snahy ze strany armády, když služba mladé Jihokorejce čeká tak jako tak. Důvody jsou vlastně dva.
Foto: Jihokorejská posádka tanku | printscreen z YouTube
V první řadě jde o jakousi snahu vylepšení obrazu armády před veřejností, především však jde o motivační prvek pro zájemce pro službu u specializovaných jednotek.
Video: Propagační video jihokorejských ozbrojených sil / YouTube
Jihokorejci nastoupivší do povinné vojenské služby jsou obvykle zařazený spíše u podpůrných jednotek, zatímco bojové a jinak specializované “nepodpůrné“ jednotky se už vezou na vlně profesionalizace a slouží v nich především vojáci z povolání.
Foto: Američtí a jihokorejští vojáci na společném cvičení | army.mil
Výše uvedené video by mělo mladé Jihokorejce motivovat k tomu, aby se vydali na dráhu profesionálního vojáka a svou službu zemi neukončili po uplynutí povinné vojenské služby. Nechali byste se, na základě tohoto videa, také přemluvit?
Foto: Jihokorejští bojoví piloti | printscreen z YouTube
Historie
V období druhé světové války zneužívali japonští vojáci zadržené jihokorejské ženy, které využívali jako sexuální otrokyně.
Na konci 2. světové války byla Korea rozdělena podél 38. rovnoběžky na severní část, jež byla okupována Sovětským svazem, a na jižní část, jež byla okupována Spojenými státy. Obě části založily vlastní vládu v roce 1948.
V roce 1948 vypuklo prokomunistické povstání na ostrově Čedžu, které ale bylo jihokorejskou vládou tvrdě potlačeno a mělo za následek desetitisíce obětí.
V červnu 1950 překročila vojska KLDR hraniční rovnoběžku a zahájila tak Korejskou válku. Na pomoc KLDR vyslala do války své vojáky komunistická Čína. Spojenými státy a OSN podporovaný jih a komunistickým blokem zaštiťovaný sever se nakonec dostaly do slepé uličky a musely podepsat příměří v roce 1953, kdy byl Korejský poloostrov rozdělen demilitarizovanou zónou přibližně v oblasti původní demarkační linie. Ve válce bylo zabito nebo pohřešováno až 3,5 milionů vojáků a civilistů.
27. května 2009 Severní Korea oznámila, že se příměřím již necítí vázána. 8. března 2013 Korejská lidově demokratická republika oficiálně oznamuje, že korejská dohoda o příměří se s okamžitou platností ruší.
Komentáře
Kim
13. 03. 2019, 14:17co je na severu chváleno je na jihu haněno