Ředitelem CSG pro vnější vztahy je Jan Hamáček
Průmyslově-technologická skupina CSG vytváří novou pozici ředitele pro vnější vztahy, kterou od února 2024 zastává Jan Hamáček. Ten zároveň působí jako viceprezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR a místopředseda Sekce obranného průmyslu při Hospodářské komoře ČR. V rámci CSG bude Jan Hamáček zejména zastřešovat vztahy s oborovými asociacemi a institucemi, government relations, účast v podnikatelských delegacích a monitoring regulace a legislativy ve vztahu k oborům, v nichž CSG působí.
Foto: Ředitelem CSG pro vnější vztahy je Jan Hamáček | CSG
David Chour, místopředseda představenstva a výkonný ředitel CSG, uvádí: „CSG je dynamicky rostoucí skupina, která má výrobní společnosti na třech kontinentech a vyváží své produkty do celého světa. Zároveň nepřetržitě pracuje na akvizičních příležitostech zejména v Evropě a USA. V souvislosti s tím vznikla potřeba, aby oblast vnějších vztahů CSG zastřešil specializovaný manažer. Proto jsme zřídili pozici ředitele vnějších vztahů, kterou obsadil Jan Hamáček. Jsme rádi, že se nám podařilo do týmu získat osobnost s obrovskými zkušenostmi v české i zahraniční politice, která disponuje jak znalostmi průmyslu, tak vynikajícími vztahy s veřejným sektorem.“
Jan Hamáček, ředitel vnějších vztahů CSG, uvádí: „S CSG jsem již nějakou dobu spolupracoval z titulu svých funkcí v oborových asociacích obranného průmyslu a také jako konzultant. Bylo fascinující sledovat přerod CSG v globálního hráče, který získává do svého portfolia významné společnosti v Itálii, Španělsku či USA. Jsem hrdý na to, že se stávám součástí týmu CSG a můžu jí pomáhat v dalším rozvoji.“
Globální průmyslově-technologická skupina CSG vlastněná českým podnikatelem Michalem Strnadem má klíčové výrobní podniky v České republice, na Slovensku, ve Španělsku, v Itálii, Indii, Velké Británii a USA a své výrobky exportuje do celého světa. CSG soustavně investuje do rozvoje svých společností a zároveň expanduje v hlavních oborech svého podnikání. Součástí skupiny jsou například česká automobilka Tatra Trucks, významný světový výrobce malorážové munice Fiocchi nebo český výrobce radarů Eldis. V podnicích začleněných do skupiny CSG a v propojených firmách pracuje více než 10 000 zaměstnanců. V roce 2022 dosáhly konsolidované tržby skupiny hodnoty 25 mld. korun. Hlavními obory CSG jsou strojírenství, automobilový, železniční, letecký průmysl, obranný průmysl a výroba malorážové munice. S produkty společností CSG se lze díky silné proexportní orientaci setkat na všech kontinentech.
Zdroj: CSG
Komentáře