Revoluce v elektrických paralyzérech
Na český trh se dostal nový produkt, který není na první pohled ničím zvláštní. Elektrický paralyzér ve tvaru svítilny - takových produktů je na českém trhu mnoho. Elektrický paralyzér Defender však na rozdíl od ostatní klasických paralyzérů se svítilnou nabízí ještě jednu funkci a tou je POWER BANKA. Ano, elektrický paralyzér je možné používat jako nabíječku (power banku), můžete s ním nabíjet mobilní telefony, tablety, fotoaparáty a další zařízení. Rozhodli jsme se tedy tento paralyzér vyzkoušet.
Po rozbalení jsme v krabici našli baterii 18500, USB nabíječku do auta, nabíječku (230 V), univerzální nabíjecí kabel, manuál a samozřejmě samotný paralyzér. Po úplném nabití, které trvalo cca 6 hodin, jsme se vydali do přírody. Zde je nutné podotknout, že paralyzér je vybaven indikátorem nabíjení. Po zapojení do el. sítě se rozsvítila červená kontrolka, jakmile byla baterie nabitá, rozsvítila se modrá LED kontrolka.
Výrobce uvádí výstupní napětí 4 000 000 V, svítivost až 200 metrů a kapacitu baterie 1200 mA. Všechny tyto parametry jsme se rozhodli vyzkoušet a otestovat.
Vznik el. výboje
Nejprve jsme vyzkoušeli základní funkci paralyzéru a tím je vznik el. výboje. Jiskření a samotné zvuky už naznačovaly, že se bude jednat o opravdu silný přístroj. Posadili jsme tedy figuranta na kovovou židli a v blízkosti kovové nohy židle jsme položili paralyzér k zemi a stiskli krátce tlačítko. I přes odpor země (a samotné židle) dostal figurant hezkou ránu a brnění ustálo až po dalších 10 minutách.
Svítivost
Dalším testovaným parametrem byla svítivost. Dle výrobce by měla být cca 200 metrů, rozhodli jsme tedy vyzkoušet dosvit svítilny paralyzéru po asi 20 výbojích. Zhruba 50 metrů od nás jsme postavili 200 l barel a zasvítili na něj. Barel byl jasně vidět, rozhodli jsme se jej tedy posunout o dalších 50 metrů dál. I když byl barel 100 metrů od nás, byl jasně vidět. Nebojíme se tedy říci, že 200 metrů je na tento paralyzér mnoho.
Power banka - nabíječka
V poslední fázi jsme se rozhodli vyzkoušet funkci power banky. Zbývající kapacitu baterie jsme použili na nabíjení fotoaparátu. Po úplném vybití jsme baterii elektrického paralyzéru plně nabili a připojili k mobilnímu zařízení, jehož baterie měla kapacitu právě 1200 mA. Po několika hodinách byla baterie telefonu plně nabitá a baterie elektrického paralyzéru byla téměř vybitá. Po dalších 3 výbojích došlo k úplnému vybití. I zde můžeme říci, že uvedena kapacita je opravdu reálná a není potřeba mít obavy, zda je tento údaj pravdivý.
Elektrický paralyzér Defender je tedy velmi slušný pomocník, který lze využit ke své obraně, ale zároveň jej oceníte na cestách.
Už nebudete muset nosit power banku, svítilnu a elektrický paralyzér zvlášť, to vše totiž nabízí paralyzér Defender.
Komentáře