Zpověď ženy vojáka: Jak se vyrovnat s nasazením partnera v misi
Partnerství či manželství je složitá věc. Obě osoby účastnící se vztahu, musí něco obětovat, aby mohly něco získat. Podle lidí, kteří to zažili, se vztah podaří nebo nepodaří podle toho, jak se mu dařilo před nasazením v misi. Pokud je partnerství napjaté, bude mít nasazení větší negativní dopad. Absence jednoho z partnerů jen posílí vzájemný vztah, pokud byl před misí silný.
Vojáci se o své rodiny bojí, když jsou od nich daleko a nemohou jim pomáhat a chránit je, ale když jsou nasazeni, musí být mise jejich hlavním cílem, na který jsou nuceni se soustředit. Proto je pro ně tak důležitá podpora, kterou lidé projevují jejich blízkým.
Foto: Nejdůležitější věc, kterou můžete udělat, aby manželství bylo zdravé, je komunikovat
Ženy bývají nešťastné, bojí se o své muže a často mají pocit, že si nemají s kým promluvit, že jim nikdo nerozumí. Místo toho by se ale měly stát aktivními víc než dříve. Pomáhá trávit čas s jinými ženami, jejichž manželé jsou také nasazení, účastnit se vzdělávacích kurzů nebo cvičení, zaměřit se víc na děti a pořádání společných akcí a výletů.
Nejdůležitější věc, kterou můžete udělat, aby manželství bylo zdravé, je komunikovat. To platí jistě pro všechny vztahy, ale pro armádní dvojnásob. V dnešní době je značná výhoda internetu. Není to sice stejné, jako slyšet partnerův hlas, ale psát si na chatu můžete častěji a víte, že partner je v pořádku a myslí na vás a on zase ví, že vy myslíte na něj. Jen tohle vědět znamená pro všechny zúčastněné hodně.
Kromě komunikace je samozřejmě důležitá, jako ve všech vztazích, poctivost, nesobeckost a podpora. Jistě neuškodí i večeře při svíčkách a květiny, darované jen tak, bez speciální příležitosti. Jednoduše řečeno, vzájemné hýčkání a projevování lásky, pomáhá zvládnout těžké časy odloučení.
Komentáře