Česká republika výrazně zvýšila světovou konkurenceschopnost v oblasti letectví a radarové techniky
Průmyslový holding CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) v minulých letech významně posílil v oblasti letectví a radarové techniky. Na Slovensku vzniklo výcvikové středisko pro piloty vrtulníků SLOVAK TRAINING ACADEMY, novými členy CSG se staly ELDIS Pardubice, specialista na letištní i přehledové radary, a společnost CS SOFT, dodavatel systémů řízení letového provozu. Při současném růstu ostatních společností spadajících do segmentu letectví byla v rámci struktury holdingu CSG založena nová divize CSG AEROSPACE. Díky plánovanému letošnímu obratu ve výši pět miliard korun se ihned stává nejvýznamnějším tuzemským hráčem v oboru. V čele divize stojí její spolumajitel a ředitel Jiří Sauer.
Foto: Holding CSG jako jediný mimo USA komerčně provozuje legendární vrtulníky UH-60 Black Hawk
„Naše firemní skupina v posledních letech významně rostla. Ruku v ruce s tímto růstem musí jít i rozvoj organizace a procesního řízení skupiny. Proto ve vhodných případech, kde existují synergické efekty mezi skupinou podniků působících ve stejném oboru nebo oborech příbuzných, budou tyto podniky začleněny do divizí. Ty budou mít formu samostatné společnosti v čele s ředitelem odpovědným za hospodaření subjektů, které do divize patří,“ vysvětluje důvody založení částečně autonomní divize CSG AEROSPACE Michal Strnad, majitel a generální ředitel CSG.
Foto: Přehledový radar nové generace české firmy ELDIS
Produkty a služby nově vzniklé divize poskytují kompletní řešení pro pokrytí vzdušného prostoru, a to jednak pro majitele letadel, ale i provozovatele letišť v civilní sféře a pro vojenská letectva i protivzdušnou obranu v armádní oblasti. Oborově jde především o akvizice a prodej letounů a vrtulníků, modernizace letecké techniky, vývoj a výrobu radarů a systémů řízení letového provozu, výcvik pilotů a posádek, osobní leteckou dopravu a letecké práce. Společnosti jsou schopné zabezpečit potřeby jak civilních, tak i vojenských zákazníků.
Foto: Jiří Sauer (zcela vlevo) na oslavě 25 let společnosti Retia na Dnech NATO
„Společnosti se vzájemně technologicky doplňují, nekonkurují si, ale naopak se podporují, soustřeďují se na hledání synergických efektů a rozšiřují tak své vlastní portfolio. Věříme, že zakázky pro jednu společnost můžou současně přinést příležitost i pro ostatní členy divize a společné řešení zvyšuje naši konkurenceschopnost po celém světě. Dalším z našich cílů je spolupracovat i s ostatními subjekty působícími v leteckém průmyslu v České republice,“ říká Jiří Sauer, spolumajitel a ředitel divize CSG AEROSPACE.
Komentáře