Kulometčík vyskočil z bombardéru ve výšce 6 kilometrů a přežil i bez padáku!
Je těžké najít nějaké racionální vysvětlení pro to, co se stalo kulometčíkovi z bombardéru B-17 Alanu E. Mageemu. Vyskočil z neovladatelného bombardéru bez padáku ve výšce 6 kilometrů a přežil.
Nálet ze 3. ledna 1943 na ponorkové bunkry v St. Nazaire ve Francii neměl být ničím výjimečným. Pro Mageeho to byla jeho sedmá bojová mise. Ve svých čtyřiadvaceti letech už patřil mezi zkušené bojovníky a všech devět dalších mužů na palubě Létající pevnosti se na jeho střelecké schopnosti mohlo spolehnout. Jenže jeho kulomety nemohly zabránit tomu, co se stalo.
Foto: Posádka Mageeho bombardéru B-17
Celý svaz 85 bombardérů se dostal do prudké protiletadlové palby. Ponorkové základny byly jedním z nejlépe bráněných cílů a nálety na ně si vyžadovaly velké oběti. Při tomto náletu se zřitilo 7 letadel, desítky dalších byly těžce poškozené a zemřelo 75 letců. Mageeho letadlo dostalo několik těžkých zásahů do křídel a motorů. Prudce se naklonilo a začalo padat k zemi. Navíc se otáčelo kolem své osy. Magee věděl, že to je konec a jediná šance je dostat se ven. Naštěstí poblíž jeho stanoviště byl otevřený poklop a Magéé neváhal a vyskočil ven z letadla, ovšem padák nasazený neměl.
Foto: Dítě štěstěny - Alan E. Magee ve střelecké věži bombardéru B-17
Jenže pod ním bylo šest kilometrů volného prostoru. Magee neměl padák. Dopadl na střechu nádraží v St. Nazaire a po chvíli v bezvědomí se probral. "Díky bohu, jsem živý," byla jeho první slova. Němci jej dali do nemocnice a později do zajateckého tábora. Jak Magee několikrát zdůraznil, jejich chování k němu bylo velmi zdvořilé. "Němci měli velký respekt k lidem, kteří zázračně přežili," řekl po válce Magee.
Magee byl na konci války zachráněn ze zajateckého tábora a vyznamenán Purpurovým srdcem. Přestože o svém příběhu po válce mluvil velmi málo, jeho zázračné přežití bylo tématem mnoha novinových článků. Dodnes jde o jeden z opravdu nevysvětlitelných případů zázračného přežití. Není pro něj žádné vědecké vysvětlení. Sám Magee řekl svému kamarádovi a válečnému veteránovi, že nemá žádné vysvětlení pro to, jak mohl přežít. Každopádně díky tomu mohl prožít dalších 61 let spokojeného života, než v roce 2003 zemřel.
Foto: 3. září 1995 Alan E. Magee u památníku svých kolegů ve Francii / Hrob A. E. Mageeho
Zdroj: extrastory.cz, warhistoryonline.com
Komentáře