Policie naprosto chladnokrevně popraví bezdomovce
Nedávno se na internetu objevil článek o tom, že policejní jednotky si tak trochu pletou svoji službu veřejnosti s bojem kdesi ve válečné zóně. Pokud se totiž podíváme na fotky například zásahových jednotek police v USA, jediné co je odlišuje od plně vybavených pěšáků je kromě barvy uniformy (někdy ani to ne) jen nášivka POLICE.
Osobně většinou s tvrdostí policejních zásahů souhlasím, zasahují proti vrahům, lupičům a feťákům, ovšem musí ten zásah být opodstatněný. To, že si policajti hrajou na ,,kovboje'' a svou práci přehánějí se můžete podívat v následujícím videu. Doslova POPRAVA, tak by se dal nazvat zásah, kde zastřelili bezdomovce v parku, jen proto, že tam přespával. O sebeobranu se rozhodně jednat nemohlo, když byl střelen do zad a vzhledem k tomu, že jednotka byla vyzbrojena brokovnicí na gumové projektily, celá věc šla rozhodně vyřešit jinak..... Ani to, že měl v ruce nože není tak relevantní, když s nimi vůbec neůtočil a chtěl z místa utéct....
Video: Policie naprosto chladnokrevně popraví bezdomovce / YouTube
Komentáře
Martinius
06. 09. 2014, 20:17Honsiz : Moc nechápu, co mi tím chcete sdělit. V úvodu píšu, že souhlasím s tím, že to na tom videu vypadá nepřijatelně jak právně, tak i morálně. Kde jste se v mé, ne příliš stručné úvaze o důvodu takto bezohledného a nepochopitelného jednání ztratil? Přiznávám, že mi tam mnohdy chybí ve větách čárky, ale obsah se mi zdá být celkem pochopitelný.
Honsiz
06. 09. 2014, 08:13tak si opatři kulomet, granáty a jdi střílet bezdomovce ve!!!
Martinius
04. 09. 2014, 21:39Tak na tomto videu to vypadá rozhodně špatně a pro naše morální a právní chápání taktéž nepřijatelně. S tím docela souhlasím. Byl bych nerad, aby někdo to, co teď napíšu chápal jako jakési ospravedlňování chování zaznamenaných příslušníku ozbrojených sil. Po několika absolvovaných přednáškách od příslušníku FBI, kteří nás v ČR svou návštěvou, jsem celkem nepatrně vstřebal jejich pojetí bezpečnostní situace ve své zemi a pochopil jsem, že dost velkou příčinou těchto až pro nás nepřiměřeně razantních zákroků je stav spojený s vnímáním ohrožení rizik, při konfrontaci s podezřelými osobami. Stejně tak jako ve válečném konfliktu zkušený veterán ví, že například i civilní chlapec může mít kolem pasu nálož a tak překoná své morální zábrany a je schopen ho preventivně eliminovat i při minimálním podezření, tak i policista v USA zná ze své praxe taková rizika a podle toho i jedná. Traumatizovaný přirozeným strachem. V USA je na počet 10 miliónu obyvatel ročně tak kolem 3000 násilných vražd v závislosti na lokalitě. U nás je to jen něco do desítky. Pravděpodobnost, že na vás kontrolovaná osoba vytáhne střelnou zbraň a chce vás zabít, je jeden ze dvou nebo tří případu. U nás se s tím někteří policisté nesetkají za celý život. Většina metropolitních policistů v USA bylo v přestřelce a zná někoho ze svých kolegů, kteří byli ve službě zabiti střelnou zbraní. No posuďte sami. Vždyť oni vlastně ve válečné zóně jsou. Takže zákonitě na ně doléhá stejné trauma, jako u příslušníku armády, kteří zažili válečný konflikt. Proto v zájmu své bezpečnosti budou mít do výkonu to, co si válečný konflikt žádá. Militarizace v takovémto prostředí je tedy logické vyústění ať to považujeme za správné,či ne. Takže neomlouvám jejich jednání, jen se snažím chápat jejich příčinu a logicky vzato mi začíná být jasná.